Na całym świecie sprzedanych zostało ponad 60 milionów drukarek EcoTank6

Oszczędności z EcoTank

Szukasz rozwiązania o wyjątkowo niskim koszcie?

Nasza drukarka EcoTank jest dostarczana w zestawie z oryginalnym atramentem, dzięki czemu możesz zaoszczędzić średnio 90% kosztów atramentu1 . Od początku masz wystarczająco dużo atramentu, by drukować tysiące stron – oznacza to oszczędność zarówno pieniędzy, jak i czasu, bo nie musisz już często wymieniać kartridżów. Oszczędź do 90% na kosztach drukowania1

Co to jest EcoTank?

Drukarka EcoTank różni się zasadniczo od większości drukarek

– zamiast kartridżów posiada duży zbiornik, który można napełniać atramentem z dołączonych butelek. Już na początek otrzymujesz wystarczająco dużo atramentu, by wydrukować nawet 14 000 stron2

– oznacza to oszczędność zarówno pieniędzy, jak i czasu, bo nie musisz już często wymieniać kartridżów. Instalacja jest prosta, uzupełnianie nie powoduje zabrudzeń, a niezawodna konstrukcja gwarantuje kolejne strony doskonałych wydruków.

 • Wyjątkowo niski koszt drukowania

  Oszczędź do 90%

  na kosztach drukowania3

 • Oszczędność z EcoTank

  Jeden zestaw butelek stanowi równowartość do 66 kartridżów3 , dzięki czemu można bezproblemowo drukować tysiące stron.

  • Druk

   ponad 120

   stron czarno-białych

   za 1 PLN3

  • Druk

   ponad 60

   s t r o n k o l o r o w y c h

   za 1 PLN3

   • Większy wybór

    Firma Epson oferuje najszerszy na rynku wybór modeli drukarek ze zbiornikami na atrament. Z kolekcji urządzeń do codziennego użytku, fotograficznych i biznesowych możesz wybrać drukarkę EcoTank dopasowaną do swoich potrzeb.

   • Zero problemów

    Zapewnij sobie spokój dzięki promocji na wydłużoną, 3-letnią gwarancję.

   • Niezawodność

    W odróżnieniu od innych producentów firma Epson stosuje stałe głowice. Nie musisz się martwić wydatkami związanymi z wymianą głowicy drukującej ani kłopotliwą instalacją.

   • Inteligentna konstrukcja

    W najnowszej generacji specjalnie zaprojektowanych drukarek EcoTank zbiornik atramentu znajduje się z przodu. Nowa, zwarta konstrukcja ułatwia napełnianie i zapewnia czytelny widok poziomów atramentu. Udoskonalony system napełniania zaprojektowano tak, aby ograniczyć ryzyko rozlania atramentu i powstawania bałaganu.

   • Szybsze niż modele konkurencji7

    Niezależnie od ilości atramentu wymaganej do wydrukowania dokumentu drukarka EcoTank zapewnia krótszy czas wydruku jednej strony niż porównywalne modele konkurencji7 .

   • Lider światowego rynku

    Firma Epson jako pierwsza zaoferowała drukarki bez kartridżów, a teraz jest największym na świecie dostawcą drukarek z pojemnikami na atrament5 . Na całym świecie sprzedanych zostało ponad 60 milionów drukarek EcoTank6 .

    1. Na podstawie obliczeń firmy Epson, średnia oszczędność na koszcie wydruku strony oraz średnia liczba tonerów wymaganych do wydrukowania takiej samej liczby stron jak za pomocą butelki z atramentem EcoTank „110”. Porównanie wydajności (wydruki A4 ISO/IEC 19752) butelki EcoTank „110” oraz oryginalnych materiałów eksploatacyjnych (raport IDC, Hardcopy Peripherals Consumables Tracker, wysyłki w 2021 r., opublikowany w 1 kw. 2021 r.) używanych w 20 najlepiej sprzedających się monochromatycznych drukarkach laserowych z tonerami o szybkości 1–20 str./min w Czechach, na Węgrzech, w Polsce i w Turcji (raport IDC, Quarterly Hardcopy Peripherals Tracker, wysyłki w 2021 r., opublikowany w 1 kw. 2021 r.). Koszt wydruku strony obliczony przez podzielenie odpowiednich przychodów ze sprzedaży butelek/kartridży i całkowitej wydajności przez sprzedaż jednostkową.

    2. Podana wydajność została ustalona za pomocą oryginalnej metodologii firmy Epson na podstawie symulacji druku wzorców testowych zgodnie z normą ISO/IEC 24712. Podana wydajność NIE jest oparta na normie ISO/IEC 24711. Podana wydajność może różnić się w zależności od drukowanych zdjęć, rodzaju używanego papieru, częstotliwości drukowania oraz warunków pracy, np. temperatury. Podczas wstępnej konfiguracji drukarki pewna ilość atramentu zostaje zużyta do zapełnienia dysz głowicy drukującej. Z tego powodu wydajność początkowego zestawu może być niższa.

    3. Dotyczy wszystkich modeli oprócz L805, L810, L850, L7160, L7180: Średnia liczba wymaganych kartridżów/oszczędność podczas drukowania tej samej liczby stron przy użyciu dostarczonych w zestawie butelek z atramentem z serii EcoTank (z wyjątkiem L805, L810, L850, L7160), bez uwzględniania kosztów sprzętu. Do porównania użyto modelu EcoTank A4 i średnich kosztów eksploatacji 10 najlepiej sprzedających się modeli w Europie Środkowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce w okresie od kwietnia 2017 do marca 2018 r. Koszty wydruku obliczone dla kartridżów standardowych i XL dostępnych w Europie Środkowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, zgodnie z danymi dla tego samego okresu. W celu obliczenia średniej ceny sprzedaży podzielono przychody przez liczbę sztuk. Wydajność kartridżów podana na stronach internetowych producentów. Dotyczy modeli L805, L810, L850, L7160, L7180: Średnią oszczędność obliczono podczas drukowania takiej samej liczby stron przy użyciu dołączonych butelek z tuszem z serii EcoTank z wyłączeniem kosztów sprzętu. Do porównania użyto modelu EcoTank A4 i średnich kosztów eksploatacji 10 najlepiej sprzedających się modeli w Europie Środkowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce w okresie od kwietnia 2017 do marca 2018 r. Koszty wydruku obliczone dla kartridżów standardowych i XL dostępnych w Europie Środkowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, zgodnie z danymi dla tego samego okresu. W celu obliczenia średniej ceny sprzedaży podzielono przychody przez liczbę sztuk. Wydajność kartridżów podana na stronach internetowych producentów.

    4. Liczba wydrukowanych stron oparta jest na maksymalnym koszcie wydruku jednej strony przy użyciu butelek z atramentem Epson z serii 101, 103 i 664. Koszt wydruku jednej strony oblicza się jako sumę łącznej sugerowanej ceny detalicznej butelek z atramentem w kolorach cyjan, magenta i żółty w przypadku stron kolorowych i w kolorze czarnym w przypadku stron monochromatycznych podzieloną przez liczbę uzyskanych stron wydruków. Sugerowane ceny detaliczne z sierpnia 2018 roku.

    5. Na podstawie danych o sprzedaży pochodzących z raportu IDC WW HCP Tracker (dane z IV kwartału 2018 r.).

    6. Łączna sprzedaż drukarek z systemem stałego zasilania w atrament firmy Epson w latach 2010–2021 na podstawie wewnętrznych danych Epson dot. wysyłek.

    7. Na podstawie porównawczych testów wydajności druku pojedynczych stron (porównano modele Epson L3150/L4160 z urządzeniami HP Smart Tank Wireless 515 i Canon G3411/G6040), przeprowadzonych przez Keypoint Intelligence – Buyers Lab (BLI), luty 2020. Najkrótszy czas druku pojedynczej strony porównano z testowanymi konkurencyjnymi urządzeniami A4 Wi-Fi typu 3 w 1 OEM z systemem stałego zasilania w atrament. Pełne wyniki i szczegółowe informacje na temat warunków testów można znaleźć w raportach Buyer Lab tutaj: Buyers lab report - Epson L3150.pdf, Buyers lab report - Epson L4160.pdf. Epson jest zarejestrowanym znakiem towarowym, a slogan EXCEED YOUR VISION i logo są zarejestrowanymi znakami towarowymi albo znakami towarowymi firmy Seiko Epson Corporation. Wszystkie pozostałe znaki towarowe stanowią własność innych podmiotów i zostały wykorzystane tylko w celach identyfikacyjnych.